ALT GÖZ KAPAĞI

Alt göz kapağı estetiğinin uygulama amaçlarını incelediğimize; alt göz kapaklarının yaşlanmaya bağlı sorunlarına çok sık rastlanır. Kapak derisinin  ince yapısı nedeni ile  erkenden kırışıklık ve torbalanma bulguları verebilir.

Alt göz kapakları yüzün dinamik görüntüsünde çok etkindir. Bu bölgeye ait problemler kendisini hemen daha yaşlı ve yorgun bir görünüm ile ortaya çıkartır.

Üst kapaklar da tek etkili tedavi yöntemi cerrahidir ancak alt kapaklarda ve bu bölgede bazı etkili cerrahi dışı uygulamalar da vardır. Bu bölgeye özel bazı dolgu ve mezoterapi uygulamaları ile göz altı ve göz çevresi bölgesi canlandırılabilir.

alt göz kapağı estetiği

Alt göz kapağında sarkma, ileri derecede kırışıklık ve göz arkası yağların torbalanma bulgularının en etkili tedavisi cerrahi olarak bu bölgenin yeniden düzenlenmesidir.

Alt göz kapağı estetiği (blefaroplasti) için birkaç tekniği vardır. Benim sıklıkla uyguladığım yöntem torbalanma ve sarkma yapan dokuları (bunlar göz çukuru ardındaki yağ dokusundan kaynaklanır) alt göz kapağının iç kısmından yani göz içinden düzeltmektir. Dışarıda hiçbir iz kalmaz, göz çevresi kapak kaslarına zarar gelmez ve böylece alt göz kapağının düşmesi gibi bir risk ortadan kalkar. Deri fazlalığı da kirpik diplerinden girilerek alınır. Burada da hiç iz kalmaz. Birkaç gün hafif derecede şişme ve morluk olabilir. Arnica benzeri jeller ve buz uygulaması ile çok hızlı düzelme görülür. Alt kapak düzeltim cerrahisi genel anestezi eşliğinde yapılması daha doğrudur. Hastanede kalmaya gerek yoktur. Aynı gün birkaç saat sonra taburcu edilebilir.

Alt göz kapağı estetiği sıklıkla orta yüz germe ile beraber yapılır. Hatta bazen sadece alt göz kapağından girilerek orta yüzü yukarı kaldırmak mümkündür.

Göz altı bölge de sıklıkla görülen bir problem de iç göz pınarı alanından yanağa doğru uzanan çukurlaşma ve göz çevresindeki renk koyulaşmasıdır. Göz yaşı oluğu (tear thorough deformitesi)da denilen çukurlaşma ve göz çevresi renk koyulaşması yeni tip hyaluran ve doku yenileyici komplexler içeren dolgu ve mezoterapi maddeleri ile düzeltilebilir. Benzer şekilde bu bölgeye uygulanan BOTOX ile de kırışıklıklarda azalma ve göz mesafesinde açılma ve canlılık oluşturulur.

ALT GÖZ KAPAĞI FİYATLARI

Alt Göz Kapağı Estetiği fiyatları uygulanacak operasyona göre farklılık göstermektedir. Uzman hekimimiz ile yapılacak operasyon belirlendikten sonra fiyat bilgilendirmesi tarafınıza yapılacaktır.

ArabicEnglishGermanTurkish
İletişim Formu
close slider