BARİATRİK AMELİYAT SONRASI ESTETİK

Belli bir vücut kitle indeksi üstü sağlıklı yaşam adına Obezite Cerrahisi tavsiye edilmektedir. Bu operasyonlar güvenli merkezlerde kesinlikle hayat kurtarmaktadır. Çünkü bilindiği üzere Obezite bir hastalıktır ve tedavi edilmesi gerekmektedir. Yalnız son zamanlarda kişiler bu operasyonları güzelleşmek için yaptırmakta fakat vücut kitle indekslerine hiç dikkat etmemektedir. Unutulmamalıdır ki güzellikle alakalı tüm branşlar Estetik Cerrahi branşının altına girmektedir. Bu sebeple gerekli kitle indeksiniz tutmuyorsa adresiniz Estetik Cerrahları olmalıdır. Çünkü endikasyonsuz Obezite Cerrahisi tedaviden çok sağlığınızı tehlikeye sokmaktadır. Bu sebeple bu ayrımın kesinlikle yapılması gerekmektedir.

bariatrik sonrası

Obezite operasyonları sonrasında aşırı kilo kayıpları olmaktadır. Kişi bu kilo kaybını 1 veya 2 senede tamamlamaktadır. Eğer bu süre zarfında hekimin önerilerini dikkate alır ve sporla doğru kilo verir ise deri sarkması çok fazla meydana gelmemektedir. Yalnız çoğu obez hastalar bu önerileri dikkate almaz ve sadece verdiği kilo kayıplarına odaklanmaktadır. İşte burada deri elastikiyetini kaybeder ve deformasyonlar meydana gelir. Bazen de Morbid Obez gruplarında ne kadar çok spor yapsa da Aşırı kilo durumundan dolayı deri elastikiyetini kaybeder ve bu durum sporla düzeltilmez. İşte burada Post Bariatrik Cerrahi devreye girer. Fazla derinin gerilerek istenilen şekli alması işlemidir.

Çoğu sarkmalar kol, meme, karın ve bacak bölgelerinde meydana gelir. Kişinin deri kalitesi ve kan değerlerine göre kombine estetik ameliyatları önerilmektedir. Bazen hepsi birlikte yapılabileceği gibi bazen de ayrı seanslarda operasyon önerilmektedir. Bu sebeple Obezite Sonrası ameliyatlarda muhakkak estetik cerrah muayenesi önerilmektedir.

BARİATRİK AMELİYAT SONRASI ESTETİK FİYATLARI

Bariatrik Ameliyat Sonrası Estetik fiyatları uygulanacak operasyona göre farklılık göstermektedir. Uzman hekimimiz ile yapılacak operasyon belirlendikten sonra fiyat bilgilendirmesi tarafınıza yapılacaktır.

ArabicEnglishGermanTurkish
İletişim Formu
close slider