GENİTAL ESTETİĞİ (VAJİNOPLASTİ)

Vajina, fonksiyonel olarak bir üreme organı olsa da cinselliğin temel sembolü olması nedeniyle görünümünün de istenilen ölçüde olması çok büyük önem arz etmektedir.

Vajinanın bu istenilen boyutu ve görünümü kültürden kültüre değişmekle beraber birçok kişinin ideal kabul ettiği bir görünümü tabiki vardır. Dış dudakların iç dudakları örttüğü kapalı bir yapı olması ve ince, dar görünümü ideal boyutlardır.

Günümüzde genital estetikvajinoplasti olarak bilinmektedir. Bu operasyon ile kadınlar istedikleri ideal vajina görünümüne kavuşmaktadır.

genital estetik

Bazı durumlarda lokal anestezi altında yapılsa da genel anestezi altında yapılması tavsiye edilmektedir. Bu operasyon ameliyathane ortamında gerçekleşmekte olup yaklaşık işlem süresi 1 saattir. Sabah yapılan operasyon sonrası hasta akşam eve taburcu edilmektedir.

VAJİNOPLASTİ NEDEN GEREKLİDİR?

– Gebelik sonrası deformasyon

– Hormonel değişiklikler

– Dokuların zayıflaması

– Genetik faktör

– Yaş sebebiyle genital bölgede deformasyon oluşabilmektedir.

Dış dudaklardaki yapının erimesi hem görünümü bozmakta hem de iç dudakların ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bu da vajinanın görünümünü bozmaktadır. İç dudakların ortaya çıkmasıyla zamanla uzayabilir ve renk değiştirebilir. Ayrıca uzayan dudakların ıslak olması hijyen açısından da kadınları rahatsız etmektedir.

GENİTAL ESTETİĞİ FİYATLARI

Genital Estetiği fiyatları uygulanacak operasyona göre farklılık göstermektedir. Uzman hekimimiz ile yapılacak operasyon belirlendikten sonra fiyat bilgilendirmesi tarafınıza yapılacaktır.

ArabicEnglishGermanTurkish
İletişim Formu
close slider