SAÇ ESTETİĞİ

Dünyada kadın erkek ayırt etmeksizin herkesin ortak problemi olmaya aday; saç dökülmesi ve azalması problemi karşımıza çıkmaktadır. Bu problem birçok nedenle ortaya çıkabildiği gibi bazen de genetik faktörlerden dolayı olabilmektedir. Bu probleme karşılık sürekli olarak geliştirilmekte olan teknolojiler insanların imdadına yetişiyor.

Saç Estetiği bilindiğinin aksine basit ve ağrısız bir işlemdir. Hem saç ekimi olsun hem de saç simülasyonu işlemi günübirlik işlemdir. Kişi bu uygulama esnasında sadece lokal olarak uyuşturulur. İşlem bitiminde günlük yaşantısına aynı gün devam edebilmektedir.

saç estetiği

SAÇ ESTETİĞİNDE FUE TEKNİĞİ

Son dönemde en çok karşımıza çıkan FUE tekniğini detaylı birşekilde açıklamak istedik. Neden FUE tekniğini kullanmaktayız ve de neden güvenlidir bu soruların cevabı için aşağıdaki yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Son 10 senedir en çok kullanılan ve güvenilir yöntem FUE tekniğidir. FUE tekniği ile saçımızın köklerini alacağımız alandan saç kökleri itina ile alınarak saç ekimine hazır hale getirilmektedir.

Alınacak kökler mikromotor uçlarıyla tek tek alınır ve ekim için çizilen bölgeye ekilmektedir. Kişinin açıklık durumuna bağlı olmak kaydıyla minimum 1500 maksimum 6500 saç grefti ekilebilmektedir. Bu işlemler cerrahi bir işlem olmayıp herhangi bir yere kesi ya da dikiş atılmamaktadır. Ekim yapılacak yerin açıklığına bağlamak üzere minimum 1 saat ile maksimum 8 saat işlem süresi sürmektedir. Fakat kişi bu işlem esnasında herhangi bir acı ya da ağrı hissetmemektedir. Kişinin konforu açısından bu yöntem ekim için tercih edilen en güvenilir teknik olmaktadır. Bu sebeple danışanlarımıza FUE tekniğini önermekteyiz. Lokal anestezi altında yapılması bu işlemin ağrısız bir işlem olması tercih edilme sebeplerindendir.

FUE tekniği sonrası kişi bir gün istirahat ettikten sonra gündelik yaşantısına dönebilmektedir. Saç ekilen yerler 3 ile 6 ay arasında çıkmaya başlayıp tam olarak çıkması bir seneyi bulabilmektedir.

Neden FUE Tekniği:

• FUE Tekniği son on yıldan beri kullanılmakta olan en son yöntemdir.
• FUE Tekniği kişiye ve yapan ekibe konfor sağlamaktadır.
• Teknolojiyle doğru orantılı geliştirilebilen bir yöntem olması sebebiyle bu teknik vazgeçilmezler arasındadır.
• İşlem süresi klasik saç ekimine göre daha kısadır.
• Lokal anestezi altında yapılıp, herhangi bir kesi ya da dikiş gerektirmez.
• Pansuman süresi çok kısadır.
• Tek bir seansta maksimum ortalama 6500 saç teli ekilebilir.
• FUE Tekniği tekrarlanabilen bir işlemdir. Tekrar FUE tekniği ile saç ekimi yaptırmak mümkündür.
• FUE tekniğiyle saç ekimi yapılacak yerde hasar kalma durumu yoktur. Çünkü çok küçük kanallar açarak işlem gerçekleştirilir.
• Hastane yatışı gerektirmez. İşlem günü birlik işlemdir.

SAÇ ESTETİĞİ FİYATLARI

Saç Estetiği fiyatları uygulanacak operasyona göre farklılık göstermektedir. Uzman hekimimiz ile yapılacak operasyon belirlendikten sonra fiyat bilgilendirmesi tarafınıza yapılacaktır.

ArabicEnglishGermanTurkish
İletişim Formu
close slider