ÜST GÖZ KAPAĞI

Üst Göz Kapağı Estetiği daha iyi tanımlayabilmemiz için bazı açıklamalara ihtiyacımız vardır.

Üst göz kapaklarında sıklıkla rastlanan bir sorun bu bölgedeki deri fazlalığı ve içeriden gelen yağ doku torbalanmasıdır. Bu bölgedeki fazla deri basitçe çıkarılabilir.

Bazen deri ile birlikte bir miktar da göz kapağı arkasındaki yağlardan da çıkartmak gereklidir.

Bu yağların fazlalığı kapaklarda torbalanma ve şişkinlik olarak kendini gösterir. Bu işlemlerin tamamına Blefaroplasti ameliyatı denilir.

üst göz kapağı estetiği

Anlatıldığı üzere Blefaroplasti sadece fazla deriyi çıkartacak şekilde olursa  Sadece Deri Blefaroplasti, yağ dokuya da işlem yapılırsa da Deri ve Yağ Blefaroplasti olarak adlandırılır.

Üst Blefaroplasti (Üst Göz Kapağı Estetiği) rahatlıkla lokal anestezi altında yapılabilir. Eriyen dikişler kullanılır. Dikiş alma yoktur.

Üst Göz Kapağı Estetiği sonrasında 2 günde iyileşme olur. Hafif derecede şişme ve morluk olabilir. 5 gün içerisinde çoğunluğu geçer. İş gücü kaybı yoktur. Yağ işlemi de yapıldıysa şişlik ve morluk biraz daha uzun sürebilir. Üst blefaroplasti sonrasında iz kalmaz. Üst kapak derisi ince yapısı nedeni ile çok hızlı ve çok iyi iyileşir.

Göz mesafesini tam olarak açmak için her zaman üst göz kapak blefaroplasti yeterli değildir. Sıklıkla yaşa bağlı olarak kaş yapısında gevşeklik ve kaşlarda düşme de görülebilir.

Üst göz alanı mesafesini tam olarak açabilmek için blefaroplasti ile beraber kaş kaldırma da gerekli olabilir. Kaş kaldırma cerrahi olarak da yapılabilir. BOTOX uygulaması ile de yapılabilir.

Diğer yüz operasyonları ile kombine olarak da sıklıkla yapılır.

ÜST GÖZ KAPAĞI FİYATLARI

Üst Göz Kapağı Estetiği fiyatları uygulanacak operasyona göre farklılık göstermektedir. Uzman hekimimiz ile yapılacak operasyon belirlendikten sonra fiyat bilgilendirmesi tarafınıza yapılacaktır.

ArabicEnglishGermanTurkish
İletişim Formu
close slider