Bişektomi

Detaylı bilgi ve fiyatlandırma için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BİŞEKTOMİ ( YANAK İNCELTME ESTETİĞİ )

Bişektomi; yanak yağı aldırma veya halk arasında bilinen ismi ile yanak inceltme ameliyatı, bukkal yağ dokusunun estetik cerrahi ile uzaklaştırılması sonucunda yanak ve çevresine şekil verme işlemidir. Yanak ve yanak çevresine kalıcı olarak şekil verme işlemlerine bişektomi adı verilir.

Yanaklarda “Bichat yağ yastıkları” olarak adlandırılan ve doğrudan “buccinator” adı verilen yanak kasına bağlı yapıların şekli ve hacmi her kişide farklılık gösterir. Küçük yaşlarda bize oldukça sevimli gelen şişkin yanaklar ilerleyen zamanlarda estetik kaygı yaratmaya başlayabilir.

 

Bazı kişilerde zaman içerisinde yanaklardaki yağ yastıklarının hacmi küçülüp ideal dereceye gelirken bazı kişilerde genetik faktörler, yaşın ilerlemesi ve kilo değişimleri gibi nedenlerle yastıklar hacmini koruyabilir ya da yağ oranı fazlalaşabilir. Dolayısıyla Bichat yağ yastıkları gereğinden fazla belirgin olan kişilerde yüz daha tombul görünür ve yüz hatlarının konturları belirginliğini kaybeder.

 

Bişektomi amaç ;

Yanak inceltme ameliyatının temel amacı yüz şeklini V formuna yaklaştırmaktır. Bu nedenle hastalara özel planlanan bişektomi sonrası yanaklar inceltildiği için kişinin yüzü her zamankinden genç görünür.

 

Elmacık kemiklerinin belirginleşmesini ve çenenin daha naif görünmesini sağlayan bişektomi sonrası yüz asimetrisi ve dolayısıyla yüzün genel görünümü iyileşir.

 

Yanak inceltme estetiğinin en önemli avantajlarından biri yanakların ve çevresinin kalıcı olarak şekillendirilebilmesidir.

Ağız içerisinden 1 cm’lik kesiler yapılarak gerçekleştirilen bişektomi sonrası iyileşme süreci oldukça kısa ve konforludur.

 

Bişektomi Ameliyatı Kimlere Yapılabilir ?

Yanaklarının tombul görüntüsünden rahatsız olan, genel sağlık durumu operasyon için engel teşkil etmeyen ve yüz hatları oturmuş erişkinlere bişektomi uygulanabilir. Lokal ya da genel anestezi altında gerçekleştirilen bişektomi ameliyatı diğer tüm estetik operasyonlar gibi kişiye özel planlanmalıdır. Elmacık kemiklerinin belirginleşmesini ve yüzün daha ince ama aynı zamanda daha güçlü görünmesini sağlayan yanak inceltme estetiği oldukça güvenli ve etkili bir yöntem olarak kabul edilir.

 

Yanak İnceltme Ameliyatı Bişektomi ;

Ağız içerisinden açılan küçük bir kesiden gerçekleştirilen yanak inceltme ameliyatı esnasında yanaklardaki yağ dokusunun bir kısmı (ne kadar yağ dokusu çıkarılacağı hastalar özelinde belirlenir) çıkarılır. İşlem ağız içerisinden gerçekleştirildiği için operasyon sonrası yanaklarda iz kalması gibi bir durum yaşanmaz. Yaklaşık 30 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanan yanak inceltme ameliyatı sonrası iyileşme süreci kişinin cilt yapısına göre farklılaşmakla birlikte sonuçların ortaya çıkması birkaç hafta sürebilir.

Detaylı bilgi ve hızlı randevu için hemen sizi arayalım

YouTube Kanalımız

Anlaşmalı Hastane & Otellerimiz

Sosyal Medya Hesaplarımız:

İletişim

Hızlı Randevu

📍 Adnan Kahveci Mahallesi Kalkan Sokak DoraPark Sitesi 3 C1 Blok Dükkan 13 No:4/4 Beylikdüzü/ İstanbul

İnternet sitesi tasarımı Esey Ajans tarafından tasarlanmıştır.

Copyright © 2023. Tüm hakları saklıdır.