Uyluk Germe

Detaylı bilgi ve fiyatlandırma için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bacak bölgesinde kalçadan  üst diz sınırına kadar olan bölgeye uyluk denilmektedir. Uyluk daha çok iç bacak olarak da söylense de tıbbi açıdan kalçadan üst diz bölgesine kadar alan uyluktur. Aşırı kilo alıp verme, sporsuz hayat tarzı, kontrolsüz ilaç kullanımı, yanlış medikal tedaviler, yaşın ilerlemesi gibi nedenlerle bu bölgede sarkma, kırışıklık veya dalgalanmalar en çok karşılaşılan sorunlar arasında yer almaktadır.

 

Uyluk germe ameliyatı kendi arasında mini germe ya da tam germe şeklinde ayrılmaktadır. Aşırı sarkmalarda diz kapağının üst sınırına kadar dikey yönlü kesim yapılırken sarmanın az olan kısımlarında sarkmanın bittiği yere kadar kesim yapılabilmektedir. Bu operasyonla hedef fazla deri ve yağın giderilmesidir. Bu operasyon genel anestezi altında yapılan cerrahi bir yöntemdir. Operasyon süresi yaklaşık 3 saattir. Operasyon sonrası hastaya 2 ay kadar korse giymesi önerilir.

 

Uyluk Germe Ameliyatı Ağrılı Bir Operasyon Mudur?

Uyluk Germe Ameliyatı sonrası ilk hafta hafif ağrı olması beklenir. Daha sonraki süreçlerde ağrı azalarak tamamen biter.

 

Uyluk Germe Ameliyatı Sonrası Ödem Çok Fazla Olur Mu?

Ameliyat sonrası ödem ilk 3 ay normaldir. 6-12 ay içerisinde azalarak yok olmaktadır.

 

Uyluk Germe Ameliyat Sonrası Diyet Yapılmalı Mıdır?

Her Estetik Ameliyat sonrası karbonhidratlı yiyeceklerden uzak durulması önerilmektedir. Aşırı tuz ödemi tetikleyeceğinden tuz miktarı azaltılmalıdır. Ekstra önerilen bir diyet yoktur.

 

Uyluk Germe Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Spor Yapılmalıdır.

Uyluk Germe ameliyatında dikişler olacağından aktif spor 2 ay sonra başlanmalıdır. Fakat yürüyüş operasyondan 3 gün sonra tavsiye edilmektedir.

Detaylı bilgi ve hızlı randevu için hemen sizi arayalım

YouTube Kanalımız

Anlaşmalı Hastane & Otellerimiz

Sosyal Medya Hesaplarımız:

İletişim

Hızlı Randevu

📍 Adnan Kahveci Mahallesi Yavuz Sultan Selim Bulvarı No:1/A D:61 Perlavista Rezidans Beylikdüzü/ İstanbul

İnternet sitesi tasarımı Esey Ajans tarafından tasarlanmıştır.

Copyright © 2023. Tüm hakları saklıdır.