Abdominoplasti

Detaylı bilgi ve fiyatlandırma için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ABDOMİNOPLASTİ ( KARIN GERME )

KARIN GERME : 2 ŞEKİLDE YAPILIR

 • MİNİ ABDOMİNOPLASTİ
 • KOMPLE ABDOMİNOPLASTİ şeklindedir.

MİNİ ABDOMİNOPLASTİ ;

Mini karın germe (mini abdominoplasti ) ameliyatında az ve orta derecedeki sarkıklık giderilir, kişiye anatomik  ve fit bir görüntü kazandırılır. Mini karın germe işleminde karın bölgesindeki supra-pubik derisi kesilerek ve liposuction yöntemiyle yağ alınarak tamamlanır. Mini karın germe işlemine uygun olan kişiler genellikle küçük ve orta dereceli karın sarkma problemi yaşayan hastalardır.

Kalıcı yağlardan kurtulmak her zaman spor ve diyet programları ile mümkün olamayabilmektedir. Sarkık görünen,görüntüsünden kozmetik olarak hoşlanmadığınız karın bölgenizdeki bu görüntüyü ortadan kaldırmak  için  sarkma derecesi ilerlerleyerek genel abdominoplastiye geçmemek için ,mini karın germe ameliyatı ile bu durumu çözümleyebilirsiniz.

Mini karın germe ameliyatının total karın germe ameliyatından farkı nedir?

 

Mini karın germe, normal abdominoplasti ameliyatından farklıdır.

 Mini abdominoplasti ameliyatında karın bölgesinde boydan boya bir kesi uygulanmaz. Sadece minik bir kesi açılarak orta derecede sarkan deri toparlanır ve liposuction ile yağ çekimi yapılır. Bu nedenle mini karın germe ameliyatının iyileşme süreci, normal olan karın germe ameliyatından çok daha kısadır. Mini karın germe ameliyatında küçük bir germe etkisi olacağı için göbek deliğinin yeri değişmez, göbekte kesi açılmaz. Fakat klasik karın germe ameliyatlarında göbek deliğinin de yeri değiştiği için toplamda iki kesi uygulanır. Mini karın germe ameliyatında ortalama 1 cm. boyunda bir kesi vardır ve bu iz genellikle iç çamaşırı izinin tam üzerine gelecek şekilde ayarlanır. Ameliyat sonrasında kesi için çok belirgin olmaz.

Mini karın germe ameliyatına uygun olan kişilerde aşırı bir kilo yoktur.Deformasyon ve  Genellikle küçük ve orta büyüklükteki göbekleri orantısız mini sarklmalar mevcutturDaha sıkı görünmek için mini karın germe ameliyatı yöntemi tercih edilir. Bu ameliyata alınan kişilerin üst karın bölgesi iyi durumdadır, sadece karnın alt bölgesinde sarkma görülür. Genellikle sık karşılaşılan ;doğumdan sonra kalan ve kadınların şikayetçi olduğu doğum göbeği mini karın germe ameliyatıyla gerilebilir.

Kişilerin mini karın germe ameliyatına mı yoksa tam karın germe ameliyatına mı uygun olduğuna doktor ile kararlaştırılmaktadır.. Belirli bir kilonun üzerinde olan ve sık kilo alıp vermekten dolayı yoğun sarkma görülen kişilerde mini karın germe ameliyatı etkileyici bir sonuç bırakmaz.

Mini karın germe ameliyatında süreç ;

Mini karın germe ameliyatı genel anestezi altında gerçekleşir. Kişiden yağ alınıp alınmayacağına bağlı olarak mini karın germe ameliyatı ortama 1-2 saat sürer. Hastaların hastanede kalmasına gerek yoktur, çok ağır bir ameliyat olmadığı için ağrı ve acı duyulmaz. Hastalar ameliyattan 4-5 saat sonra yürüme alıştırmaları yapabilirler.

Ameliyattan çıktıktan sonra vücuttaki sıvıların toplanması için dren tüpleri takılır ve 24 saat sonra drenler çıkartılır. Mini karın germe ameliyatından 3-4 gün sonra kişiler normal hayatlarına geri dönebilirler. Ameliyatın etkileri her ne kadar kalıcı olsa da eğer hastalar kilo alıp verirse, doğum yaparsa tekrar sarkma görülebilir.

Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Göbek deliği ile pubik bölge arasındaki deri ve yağ dokusu elips şeklinde çıkarılır. Kasların üzerindeki kalın zar doku kalıcı dikişlerle sıkılaştırılır. Göbek deliği yeni yerine yerleştirilir. Yatay olarak boydan boya uzanan dikişler bikini bölgesinin içinde kalır. İşlem sırasında enfeksiyonu önlemek için antibiyotik kullanılır. Biriken sıvıları boşaltmak için drenler yerleştirilir.

Ameliyattan sonra ağrı kesiciler verilir. Erken hareketler teşvik edilir. Abdominoplasti için yapılmış korse 4-6 hafta süre ile kullanılır.

 

ABDOMİNOPLASTİ ( TOTAL KARIN GERME)

Bu operasyon şeklinde ; mini karın germede sadece göbek altı işlem yapılmakta iken total karın germede komple total germe işlemi yapılmaktadır.

Karın germe ameliyatı, sık sık kilo alıp veren ve hamilelik sonrası oluşan sarkık görüntüden kurtulmak isteyen kişiler için uygundur. Karın germe ameliyatında fazla olan karın derisi alınır, bölgesel yağlar dışarı çekilir ve karın içindeki kas deformasyonu düzeltilir. Ameliyattan sonra düz bir karın görüntüsü meydana çıkar. Bu ameliyat karın bölgesinde etkili ve kalıcı sonuçlar yaratır. 

Abdominoplasti ameliyatı , karın bölgesinde yoğun derecede çatlak, sarkma ve yağlanma olan kişiler için tercih edilen yöntemdir.. Bu ameliyatta karın germenin etkisiyle göbek deliğinin yeri de değiştirilmektedir. Karın germe estetiğinde kişinin kasık bölgesine yakın bir şekilde boydan boya bir iz kalacaktır. Bu iz zamanla daha solgun bir görünüm alır ve neredeyse belli olmaz.Bikini bölgesinin altında kalacak şekilde uygulanır.

Tam karın germe ameliyatı için öncelikle karın ve yağ dokusu kasların üzerinden kaburga kemiklerine kadar kaldırılarak fazla olan karın derisi kesilerek atılır. Daha sonra Liposuction ile fazla olan yağ dokusu çekilir ve karın derisi gerilerek dikilir. Karın germe estetiğinde karın kaslarındaki zayıflık veya fıtıklaşmalar da tedavi edilir.

 

 

Detaylı bilgi ve hızlı randevu için hemen sizi arayalım

YouTube Kanalımız

 • Menopoz döneminde karın ve çevresinde hormonal değişikliklere bağlı olarak yağ depolanması
 • Gebelik esnasında karnın büyümesi ardından tekrar küçülürken elastikiyet kaybı sebebiyle deride sarkma meydana gelmesi
 • Ani kilo alımında karın çevresinin yağ dokuyla beraber sarkması
 • Fazlaca kilo veriminde karın ve çevresi cilt dokunun içinin boşalması sonucu sarkması
 • Karın germe ameliyatı sonrası bir gece hastanede kalınır. Bazı durumlarda özellikle kombine vakalarda bu durum 2 geceye çıkarılabilinir. Hastanın bir hafta müddetince hafif belden bükük yatış pozisyonuna devam edilir. Hasta yine ilk hafta yürürkende öne eğik yürümeli , dikiş hattına dikkat etmelidir. Ortalama olarak 2 hafta pansumanlar devam etmektedir. Deniz havuz gibi suyla temaslı aktivitelere başlamak için  30 ila 45 gün beklenmelidir.
 • Operasyon sonrası yine 5 gün kadar antibiyotik kullanımı önerilir. Bunlar haricinde karın germede ilk 3 ila 5  gün ağrı kesicelere cevap veren ağrı sızı olabilirken 1 hafta sonra hasta genellikle durumu tolere eder. Genellikle günlük hayata dönüş 3 gün sonra olurken , iş hayatına dönüş masa başı işlerde 7 ila 10 gün , efor sarfedilen işlerde 15 gün olarak düşünülebilinir. Spor aktiviteleri 2 hafta sonra sadece hafif yürüyüşler olarak başlayabilir. Kardiyo gibi ağır aktivitelere 1 ay sonraki kontrolde doktor izniyle başlanabilir.
 • Ameliyat esnasında sadece yumuşak dokuda onarım yapıldığı için ameliyat sonrası tolere edilemeyecek ağrılar oluşmaz. İlk bir hafta basit ağrı kesiciler ile ağrı kontrol altına alınırken ikinci hafta ağrılar basit sızılara dönmüş olur.
 • Karın germe ameliyatı ortalama olarak 2 ila 4 saat arasında sürer. Genel anestezi ile yapılır. Süre hastanın tedavi edilecek cilt fazlalığı ve yağ alım miktarına göre ayrıca belirlenen karın germe tekniğine göre değişir.

Karın germe operasyonu sonrası bir gece hastane yatışı olur ardından drenler alınarak hasta taburcu edilir ve 1 hafta istirahat önerilir. Ameliyat sonrası ortalama olarak 3 haftada korse kullanımı gerekmektedir ancak bu korse üzerinden kıyafet giyilebilecek ve rahatlıkla hareket edilinebilecek elastik bir korse olduğu için kişiyi rahatsız etmez.

 • Ameliyat sonrası 10 ila 15 gün içerisinde normal hayata geri dönülebilir. Genellikle eğer kişi çalışmıyorsa 1 hafta içerisinde rutin hayatına geri döner.
 • Karın germe operasyonu sonrası bikini içerisinde kalacak şekilde ince hatlı bir iz kalır. Bu iz sezeryan sonrası izin biraz daha genişlemiş hali olarak düşünülebilir.
 • Bu operasyon için 18 yaşı doldurmuş olmak yeterlidir.
 • Karın germe operasyonu hamile kalmaya engel değildir. Ancak karın germe geçiren hastalarda kas onarımıda yapıldığı takdirde ortalama olarak 1 yıl süreyle gebe kalınmaması önerilir.
 • Karın germe operasyonlarıyla beraber liposuction ya da kol germe ameliyatları kombinlenebilir. Elbette bu durumda hastanın tıbbi özgeçmişi dikkate alınarak karara varılır.
 • Yağ aldırma ve karın germe genellikle beraber yapıldığında hem karın alt ve üst kısmı hem de bel daha aktif bir şekilde şekillendirildiği için daha güzel sonuçlar elde edilir.
 • Karın germe operasyonları bilhassa liposuction ile kombine edildiğinde morluk ve ödem ihtimali olur. Ancak bunlar iyileşme dönemi sonrası tamamen ortadan kalkar.
 • Mini karın germe haricinde diğer tüm yöntemlerde karın deliği yeniden oluşturularak daha yukarı seviyelere taşınır.
 • Karın germe operasyonları plastik ve estetik cerrahi uzmanları tarafından yapılır. Operasyon mutlaka tam teşekküllü bir hastanede yapılmalıdır.
 • Evde doğal yöntemlerle kilo vermek mümkündür ancak hali hazırda sarkmış deriyi ve cilt fazlasını toplamak pek mümkün değildir.
 • Karın germe operasyonu sonrası aşırı kilo alımı gerçekleşmesse tekrar sarkma beklenmez , ancak yer çekimi etkisiyle elbette yaşlanma devam edecektir. Dolayısıyla uzun yıllar sonrasında tekrar sarkmalar azda olsa görülebilir. Bunlar genellikle tolere edilebilir durumda olur. Ancak kişi karın germe operasyonları sonrası sağlıklı beslenir ve spor yaparsa ciltte sarkma kişi yaş alsa bile tekrar gözlenmez.

Anlaşmalı Hastane & Otellerimiz

Sosyal Medya Hesaplarımız:

İletişim

Hızlı Randevu

📍 Adnan Kahveci Mahallesi Yavuz Sultan Selim Bulvarı No:1/A D:61 Perlavista Rezidans Beylikdüzü/ İstanbul

İnternet sitesi tasarımı Esey Ajans tarafından tasarlanmıştır.

Copyright © 2023. Tüm hakları saklıdır.