Obezite Cerrahisi

Detaylı bilgi ve fiyatlandırma için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Günümüz sağlık problemlerinin başında obezite gelmektedir. Obezite, kişinin belirli vücut kitle indeksinden daha fazla bir kitle indeksine sahip olmasıyla tanımlanmaktadır. Kilonun boya oranlaması ile birim indeksine düşen fazla yağlanma olarak nitelendirilebilmektedir.

Obezite ile mücadelede her ülke birbirinden farklı methotlar uygulasa da mücadele bakımından tüm dünya ülkelerinin ortak problemi olarak görülmektedir. Obezitenin yan hastalıklara yol açtığı gerçeği düşünülürse, obezite ile mücadele çok önemli bir rol oynamaktadır. Tansiyon, şeker, kalp yetmezliği, uyku aknesi, psikolojik bulanımlar, nefes alamama, hareket edememe gibi etkilere yol açtığı bilinen obezite ile mücadele etmek zorunluluk haline gelmiştir.

HYC Clinic olarak obezite ile mücadele ederken sağlıklı güzelliği nasıl yakalayacağımız konusunda sürekli çalışmalar yapmaktayız. Her vücut kitle indeksine ve kişinin sosyal yaşantısına bakarak detaylı bir planlama çıkarıyor ve uygulanması konusunda uzman kadromuz ile hastalarımızın yanında oluyoruz. Bir çok alt prosedürleri bulunan obezite sağlık probleminin giderilmesi için farklı tedavi planları sunuyoruz. Bunların başında tüp mide operasyonları yer alsa da yeni popüler olan mide balonu gibi uygulamalarla da hastalarımıza farklı alternatifler sunuyoruz.

Obezite ameliyat fiyatları kullanılan malzeme ve ameliyatın yapıldığı hastanelere göre farklılık göstermektedir. Bu konuda doğru ve net bilgiyi bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

TÜP MİDE AMELİYATI

Tüp mide operasyonları litaratürde Sleeve Gastrektomy olarak geçmektedir. Halk arasında Tüp mide olarak bilinen bu ameliyat türü Obezite ile mücadelede sıklıkla karşımıza çıkan tedavi planlarından biridir. Midenin dörte üçünün vücut dışarısına alınarak yapılan bu ameliyat türü genel anestezi altında yapılmaktadır. Ameliyat süresi yaklaşık 2 saat sürmektedir. Hastanede 3 gece kalınmakta ve taburculuk sonrası kişinin sosyal hayatına dönüşü hızlı olmaktadır.

Tüp Mide ameliyatlarında kullanılan malzeme ve tecrübeli ekip tarafından yapılması çok önemlidir. En büyük problem olarak mide kaçaklarının olduğu görülen bu operasyonlarda tecrübeli ekip ve kaliteli malzeme kullanımları sonrası bu riskin neredeyse sıfır olduğu görülmektedir. Kontrollerin sıklıkla yapılma ihtiyacı duyulduğu bu operasyon türünde HYC Clinic olarak son teknolojik kontroller ve kaliteli malzeme kullanımına her zaman dikkat etmekteyiz.

Tüp Mide Ameliyatları herkese uygun bir ameliyat olmamak ile birlikte Vücut kitle indeksi 34 ve üzeri kişiler için uygundur. Vücut kitle indeksi = Kilo / Boy*2 olarak hesaplanmaktadır. Ücretsiz olarak BMI hesaplama ve analiz için lütfen bizlerle iletişime geçiniz.

GASTRİK BY-PASS AMELİYATI

Gastrik Bypass operasyonı kısa sürede yapılan obezite tedavi türleri arasında basit olarak nitelendirilen bir operasyon türüdür.  Hastanede yatış süresi diğer tedavi planlarına göre daha kısa ve maliyet bakımından daha ekonomik bir ameliyat türüdür. Mide Bypass ameliyatı, standart bypass ameliyatları ile elde edilen kilo kaybını sağlar. Gastrik bypass ameliyatında mide ve ince bağırsağın yapısı değiştirilir ve hastanın kilo verilmesi sağlanmaktadır. Gastrik bypass ameliyatı mide hacmi küçültür ve hastanın besin alımını düşürür.

Gastrik bypass ameliyatı diğer obezite ameliyatlarında olduğu gibi laparoskopik yöntemle yani kapalı cerrahi ile yapılmaktadır. Laparoskopi yöntem; karın bölgesinden küçük kesiler açılmak suretiyle kamera sisteminin ve diğer cerrahi aletlerin girilmesi ile uygulanır. Bu sayede operasyon sonrası iz, yara veya fıtık gibi risklerin oluşumunu en aza düşürür. Bağırsak bypass ameliyatında laparoskopi yönteminin yanı sıra robotik cerrahi yöntemi de uygulanmaktadır. Daha detaylı bilgi için lütfen bizlerle iletişime geçiniz.

MİDE BALONU

Mide Balonu Obezite ile mücadelede uygulanan ve cerrahi ameliyat dışında olan anestezi alınmadan yapılan bir tedavi yöntemidir. Beslenme alışkanlığınzı değiştiren ve daha az gıda tüketimini sağlayan bir yöntemdir. Kişi bu sayede dengeli ve sağlıklı beslenme davranışı oluşturarak sağlıklı bir şekilde zayıflamaya başlamaktadır. Mide balonu uygulaması, midede dolgunluk hissi oluşturduğu için kişi daha az yemek yiyecektir. Fakat bu durum normal tükettiği şeyleri tüketmesine engel değildir. Sadece porsiyon bazında daha az tüketeceği için zayıflama süreci başlamış olacaktır.

Genellikle 18 yaş üstü ve 65 yaş altı kişiler için belirli vücut kitle indeksine sahip kişilere uygulanmaktadır. Litaratüre göre 30-34 arası BMI’ e sahip kişiler bu uygulamayı tercih edebilmektedirler. Son yapılan araştırmalara göre diyet ve egzersiz uygulamalarında başarıya ulaşamayan kişilerin aradığı bir yöntemdir. Bu uygulama ile diyet yapılması daha kolay olmaktadır. Çünkü açlık hissi kesilmektedir.

Mide balonu uygulamasında iki farklı süre alternatifi bulunmaktadır. 6 aylık ve 12 aylık balonlar bulunmaktadır. Bu uygulama ile birlikte kişiler 20 – 25 kilo zayıflaya bilmektedir. Mide balonu çıkartıldığı zaman da kişinin edindiği alışkanlıklar devam edeceğinden sağlıklı güzellikindeksini koruyabileceği ön görülmektedir. Bu süreç zarfında tüm hastalarımızı yakından takip ediyor, diyet listelerini kontrol ediyor ve onların bu mücadelesinde yanında oluyoruz. Haftalık ve aylık raporlarımız ile kişilerin gidişatlarını değerlendiriyor ve kendilerine neler yapması konusunda fikir veriyoruz. Uzman kadromuz ile bu uygulama sonrası birçok hastamız başarı sağlamış ve memnuniyetini bizlere dile getirmiştir. Sizin de bir başarı öykünüz olsun istiyorsanız şimdi hemen bizimle iletişime geçin, detaylı planlama ile başarı öykünüzde size eşlik edelim.

MİDE B0T0KSU

Obezite ile mücadelede popüler olan bu uygulama ameliyatsız obezite tedavilerinin başında yer almaktadır. Bu yöntem 18 yaşından büyük kişiler için uygun bir yöntemdir. Midenin sindirim kasları dondurularak midenin sindirimi yavaşlatılır. Bu sayede beyne giden açlık hormonu kesilmiş olur. Mideye tokluk hissi sağlatılmış olur. 6 ay kadar etkili olan bu yöntem ile kişiler zayıflamaya başlamaktadır. Yine Mide Balonunda olduğu gibi diyet veya egzersiz yapmakta zorlanan kişilere yardımcı bir unsurdur. Vücut kitle indeksine göre zayıflama oranları değişkenlik gösterse de bu uygulama ile birlikte 10-20 kilo arası zayıflamak mümkündür. İşlem endoskopi ünitesinde yarı sedasyon altında yapılmaktadır. Kişi bu uygulamadan 15 dakika sonra sosyal yaşantısına dönebilmektedir.

TRANSIT BIPARTISYON AMELİYATI

Transit Bipartisyon ameliyatı şeker hastalığının tedavisinde uygulanan cerrahi bir ameliyat türüdür.  Teknik olarak gıda alımını kısaltan hem de alınan gıdanın emilimini yavaşlatan bir cerrahi tekniktir. Kapalı cerrahi ile yapılan bu operasyon türü de genel anestezi altında yapılmaktadır. Tip2 diyabet hastalarının tedavisinde uygulanır. Hem diyabet problemi hem de obezite problemi bu cerrahi uygulama ile giderilmeye çalışılmaktadır.

Daha detaylı bilgi ve randevu için lütfen bizlerle iletişime geçiniz.

Detaylı bilgi ve hızlı randevu için hemen sizi arayalım

YouTube Kanalımız

Anlaşmalı Hastane & Otellerimiz

Sosyal Medya Hesaplarımız:

İletişim

Hızlı Randevu

📍 Adnan Kahveci Mahallesi Yavuz Sultan Selim Bulvarı No:1/A D:61 Perlavista Rezidans Beylikdüzü/ İstanbul

İnternet sitesi tasarımı Esey Ajans tarafından tasarlanmıştır.

Copyright © 2023. Tüm hakları saklıdır.