Meme Dikleştirme

Detaylı bilgi ve fiyatlandırma için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Meme protezleri, meme şeklinde hazırlanmış balona benzer özel olaral üretilmiş tıbbi silikon yapılardır.

İki çeşidi bulunmaktadır ;

Anatomik ( damla protez ) ve yuvarlak şeklindedir.

Kadının memesindeki duruma uygun olarak ve kadının kişisel tercihide göz önünde bulundurularak  bunlardan biri seçilir .

Küçük, şekilsiz yada kişinin isteği doğrultusunda daha büyük hacimli meme görünümü isteği ile yapılan operasyon şeklidir.

Kadınların meme dokusunun büyüklüğü, kilo alıp verme, emzirme ve genetik yapıya bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Memenin yapısal olarak küçüklüğü, sarkması ve şekil bozukluğu olması durumunda meme estetiği uygulanabilmektedir. Bu ve bunun gibi durumlarda kadınlar, olmayan ya da kaybedilen meme dokusu hacminin arttırılması ve estetik bir görünüm elde edilmesi için meme büyütme estetiğine başvurmaktadırlar.

Meme büyütme estetiklerinde hacmin arttırılması ve yetersiz büyüklükteki meme dokusunun takviye edilmesi için silikon meme protezleri kullanılır. Meme Büyütme Estetiğinde Kullanılan Protezler doğal görünümlü olmaları ile birlikte uzun yıllar boyunca şeklini koruyarak ek bir işlem gerektirmezler.

Estetik ameliyat öncesinde hastanın meme dokusu, ölçüleri, hastanın istediği büyüklük ve memenin şekli göz önüne alınmaktadır. Bu planlama aracılığı ile hangi tür implant kullanılacağı ve protezin boyutu belirlenmektedir. Her bir planlama hastaya ve meme dokusuna özel yapılmaktadır. Bu planlama içerisinde uygun protez ve protezin yerleştirileceği seviye estetik ameliyatının başarılı geçmesi için oldukça önemlidir.

Meme büyütmeye yönelik hyalüronik asit dolguları, aquafill gibi protez kullanımı dışı yöntemlerde mevcuttur ancak meme büyütme için altın standart yöntem silikon protez ile büyütme işlemidir. Meme büyütmeye yönelik yağ dolgusu uygulamaları ve kök hücre tedavileride başarılı şekilde uygulanabilmektedir. Bu yöntemler protezlerin kamuflajı ve daha doğal sonuçlar elde etmek üzere büyütme işlemi sırasında yada daha sonrasında uygulanabilir.

Detaylı bilgi ve hızlı randevu için hemen sizi arayalım

YouTube Kanalımız

Kişinin vücut ölçülerine göre normal standartlarda yapılmış bir meme protezi dışarıdan bakıldığında anlaşılmamaktadır. Sadece normal sınırları zorlayan uygulamalarda dışarıdan bakıldığında belli olur. Üstelik günümüzde imkanların gelişmesi ile birlikte protezlerde de iyileştirilme meydana gelmiştir. Günümüzde uygulanan protez silikonlar dışarıdan bakıldığında da dokunulduğunda da anlaşılmamaktadır.

Silikon protezler meme dokusunun altına yerleştirilmektedir. Protezlerin süt kanalları ile herhangi bir teması söz konusu olmamaktadır. Bu nedenle süt kanallarına herhangi bir zararı yoktur. Meme büyütme ameliyatları sonrasında emzirmeye mani hiçbir durum yoktur.

Meme küçültme ameliyatında ise; meme dokusunun bir miktarı çıkartılacağı için her ne kadar dikkat edilse de süt kanallarının zarar görme ihtimali vardır. Meme küçültme ve meme dikleştirme ameliyatlarından sonra kişinin emzirebileceğine dair bir güvence verilemez.

Günümüzde plastik cerrahların çok büyük kısmı yuvarlak protez tercih etmektedir. Hastanın vücut şekline göre damla protez (anatomik) şekli tercih edilebilmektedir. Ancak hangi şeklin daha iyi olacağının kişiden kişiye ve göğüs tipine bağlı olarak değişebileceği de unutulmamalıdır.

Meme büyütme ameliyatı sonrasında iz tamamen yok olmaz ancak; izler göğüs altında kaldığı için gizlenecektir. Üstelik bu izler giderek pembe ve silik bir hal almakta ve fark edilmemektedirler.

Meme protezinin ömrü ortalama 10 – 15 yıl kadar sürmektedir. Şuan kullanmaya devam ettiğimiz son nesil protezler için ise belirli bir ömür vermek uygulamaları halen sürdüğü için zordur. Ancak bir önceki jenerasyondan daha uzun olacaktır.

Meme estetiği tıbbi bir gereklilik olmadığı takdirde 18 yaş ve üzerindeki bireylere yapılmaktadır. Göğüslerin gelişimini henüz tamamlamadığı dönemde meme estetiği yapılması tavsiye edilmemektedir. Ancak sağlık problemlerine yol açması halinde bazen meme küçültme ameliyatı 18 yaş altında da yapılabilmektedir.

Meme dikleştirme operasyonu sonrasında göğüsler yeniden hacim kazanır ve dolgunlaşır ancak; meme dikleştirme ameliyatı göğüslerin yeniden sarmasını önleyemez. Yaşın ilerlemesi veya tekrar doğum yapma gibi nedenlerle göğüsler uzun vadede yeniden sarkabilir.

Meme dikleştirme ameliyatı süt kesildikten en az 6 ay kadar sonra yapılmalıdır.

Teknik olarak hayır, yapılan araştırmalarda meme protezinin kansere yol açma olasılığı trafikte kaza yapma olasılığından çok çok daha düşüktür. Gelişse bile tedavisi diğer türlere göre daha kolaydır. Tespiti için protezin çevresinden sıvı alınarak incelenmesi yeterlidir.

Meme estetiği ameliyatının ertesi günü hasta evine dönebilmektedir. Ameliyattan sonra 3 – 4 gün evde istirahat edilmesi önerilmektedir. Meme estetiği sonrasında genellikle 1 hafta işinde kişi hem sosyal hem de iş yaşamına dönebilmektedir. Ancak ağır fiziki aktivite isteyen işi olan hastalar için bu süre biraz daha uzayabilmektedir.

 

Anlaşmalı Hastane & Otellerimiz

Sosyal Medya Hesaplarımız:

İletişim

Hızlı Randevu

📍 Adnan Kahveci Mahallesi Yavuz Sultan Selim Bulvarı No:1/A D:61 Perlavista Rezidans Beylikdüzü/ İstanbul

İnternet sitesi tasarımı Esey Ajans tarafından tasarlanmıştır.

Copyright © 2023. Tüm hakları saklıdır.