Liposuction

Detaylı bilgi ve fiyatlandırma için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Liposuction ( Yağ Alma)
Liposuction hakkında çok fazla yanlış bilginin dolaşımda olduğu bir estetik ameliyat şeklidir. Yağ emme veya yağ alma ameliyatı olarak da geçmektedir. Liposuction, vücudun farklı noktalarında birikmiş olan fazla yağın yok edilmesi amacıyla yapılmaktadır ve bu işlem doğrudan kilo verme yahut zayıflama aracı değildir. Kişinin sağlığını koruması ve fazla kilolardan kurtulması için öncelikle sağlıklı bir beslenme düzenine geçmesi ve kontrollü bir diyet ile düzenli egzersiz uygulaması gerekmektedir. Tüm bunlar yapıldığı halde, vücutta erimeyen yağ depoları varsa liposuction, son derece etkili bir çözümdür. Liposuction kelimesinin kökü “lipo” latince “yağ” sözcüğünden gelmektedir. Liposuction ile vücuttaki fazla yağlar değil, yağ hücreleri emilerek alınmaktadır. Liposuction ile yağ hücrelerinin sayısı azaltılarak o bölgedeki yağ birikiminin önüne geçilmektedir. Böylece kişi sonradan kilo alsa da daha az göbekli bir vücut yapısına sahip olabilmektedir.

 

Liposuction, diyet ve egzersizle gitmeyen bölgesel yağ fazlalıklarının oluşturduğu kötü görüntüyü yok etmede kullanılır. 16 yaşından önce uygun değildir. En başta liposuction bir kilo verme yöntemi değildir. Sağlıklı beslenmeye ve egzersize karşın bölgesel olarak gitmeyen yağ hücreleri için uygulanır. 

TEKNİKLERİ :

Rejim ve egzersiz yapıldığı halde kilo verilemiyorsa bu vücutta varlığını devam ettirmek için direnen yağ hücrelerine işarettir. Direnen yağ hücreleri üç farklı yöntemle alınabilir: Islak Teknik (Tümesan Teknik), Ultrasonic (Vazer) Liposuction, Lazer Liposuction.

Islak Teknik (Tümesan Teknik)
Liposuction ameliyatlarında genelde ıslak teknik kullanılmaktadır. Emme işleminden önce ilgili bölgedeki yağ hücreleri sıvı ile şişirilir. Şişirme tamamlandıktan sonra ince borular yardımıyla yağ hücrelerine ulaşılır. Vakumla istenmeyen yağ hücreleri çekilir.

Ultrasonic Liposuction
İnce borular yardımıyla bölgeye girilir. Ultrasonic titreşimler ile yağ hücreleri yumuşatılır ve yağ hücreleri emilir.

Lazer Liposuction
Küçük borular yardımıyla bölgeye ulaşılır. Yağ hücrelerine lazer ışınları iletilir. Hücreler yumuşadıktan sonra minimetrik kesiler yardımıyla yağ hücreleri emilir.

 

İŞLEM SONRASI ;

Operasyon da  lokal veya genel anestezi uygulanabilmektedir. Lazer Liposuction yönteminde hastaya genel anestezi uygulanırken, diğer yöntemlerde lokal uygulanmaktadır. Lazer Liposuction’da hasta 1 gece hastanede kalabilir, diğer uygulamalarda aynı gün evlerine gidebilmektedirler. Ağır bir iş değilse, 3-7 gün içerisinde hastalar işe dönebilmektedirler. 1 hafta sonra dikişler aldırılmalı ve 3 hafta boyunca liposuction korsesi kullanılmalıdır. En az 6 hafta kadar ağır egzersizlerden kaçınılmalıdır.

Detaylı bilgi ve hızlı randevu için hemen sizi arayalım

YouTube Kanalımız

Anlaşmalı Hastane & Otellerimiz

Sosyal Medya Hesaplarımız:

İletişim

Hızlı Randevu

📍 Adnan Kahveci Mahallesi Yavuz Sultan Selim Bulvarı No:1/A D:61 Perlavista Rezidans Beylikdüzü/ İstanbul

İnternet sitesi tasarımı Esey Ajans tarafından tasarlanmıştır.

Copyright © 2023. Tüm hakları saklıdır.